Aktualności

Przedłużona ekspozycja


Informujemy, że wystawa Wznosząc gmach narodowej wiedzy. 200.rocznica powołania Towarzystwa Naukowego Krakowskiego jest przedłużona do 29 kwietnia b.r. Serdecznie zapraszamy.


Starsze informacje:

 • Uruchomienie strony jubileuszowej

  Z przyjemnością informujemy o uruchomieniu strony internetowej www.tnk.krakow.pl poświęconej Jubileuszowi 200. lecia powstania Towarzystwa Naukowego Krakowskiego. Obok bieżących wydarzeń związanych z Jubileuszem będziemy na niej prezentować wybrane zagadnienia przypominające o znaczeniu Towarzystwa dla rozwoju nauki polskiej. Archiwum Nauki może się poszczycić, że w jego zasobach przechowywane są unikatowe materiały archiwalne dotyczące działalności Towarzystwa Naukowego Krakowskiego.


 • Zaproszenie

  Zapraszamy na stronę internetową nowego projektu www.pauart.pl, elektronicznego katalogu ikonograficznych zbiorów artystycznych i naukowych, będących własnością Polskiej Akademii Umiejętności, częściowo także Polskiej Akademii Nauk.


 • Baza Spuścizna - Archiwa Krakowskie - 3 spotkanie konsultacyjne

  Kolejne spotkanie dotyczące bazy Spuścizna - Archiwa Krakowskie odbyło się 8 grudnia b. r. w Bibliotece Jagiellońskiej. W spotkaniu udział wzięli dyrektorzy archiwów, bibliotek i muzeów współtworzących projekt: dr Karolina Grodziska (Biblioteka Naukowa PAU i PAN w Krakowie), prof. dr hab. Zbigniew Pietrzyk (Biblioteka Jagiellońska), prof. dr hab. Krzysztof Ożóg (Archiwum Uniwersytetu Jagiellońskiego), dr Jacek Górski (Muzeum Archeologiczne w Krakowie) oraz dr Rita Majkowska (Archiwum Nauki PAN i PAU). Ze strony Archiwum Nauki obecni byli: mgr Tomasz Filip oraz dr Bernadeta Wilk. W trakcie spotkania zapoznano się z obecnym stanem prac nad modyfikacją interfejsu użytkownika bazy danych Spuścizna - Archiwa,Biblioteki, Muzea Krakowskie.


 • Zaproszenie na wystawę

  POLSKA AKADEMIA UMIEJĘTNOŚCI, ARCHIWUM NAUKI PAN i PAU oraz BIBLIOTEKA NAUKOWA PAU i PAN, zapraszają na otwarcie wystawy Odłamki pamięci o Wielkiej Wojnie, które odbędzie się w piątek 14 listopada 2014 o godzinie 14.00 w sali wystawowej Archiwum Nauki przy ul.św. Jana 26.

  Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji Sprawa polska podczas Wielkiej Wojny 1914-1919, która rozpocznie się 14 listopada 2014 o godzinie 10.00 w Dużej Auli PAU przy ul. Sławkowskiej 17.


Zobacz więcej>>