Uwaga

Uprzejmie informujemy, że w dniu 31 października b.r. (poniedziałek) Pracownia Naukowa Archiwum będzie nieczynna.


Aktualności

Zaproszenie


Polska Akademia Umiejętności, Archiwum Nauki PAN i PAU zapraszają na  wystawę Nauka ponad granicami - z zagranicznych kontaktów uczonych polskich w XX wieku - która prezentowana jest w sali wystawowej Archiwum Nauki PAN i PAU przy ul. Św. Jana 26


Starsze informacje:

  • Zaproszenie

    Archiwum Nauki PAN i PAU zaprasza 1 czerwca 2016 roku o godz. 16 do Dużej Auli PAU na pokaz filmu "Króliki z Ravensbruck". Opowiada on o Polkach, osadzonych w KL Ravensbruck, poddawanych eksperymentom medycznym. Obraz powstał na podstawie wspomnień i relacji więźniarek (m.in. książki "Wspomnienia wojenne" Karoliny Lanckorońskiej). Film został zrealizowany przez historyka Sebastiana Bartkowskiego przy udziale młodzieży z Koła Filmowego LO w Unisławiu i Unisławskiego Towarzystwa Historycznego w ramach programu PATRIOTYZM JUTRA 2015 Muzeum Historii Polski.


  • Zaproszenie na wystawę

    Biblioteka Naukowa PAU i PAN w Krakowie oraz Archiwum Nauki zapraszają na otwarcie wystawy "Krzysztof Skórczewski Miedzioryty Dar dla Gabinetu Rycin PAU", które odbędzie się w poniedziałek 16 maja 2016 roku o godzinie 12.00 w siedzibie Archiwum przy ul. Św. Jana 26 w Krakowie.Wystawa będzie czynna do 6 czerwca b.r. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin.


  • Przedłużona ekspozycja

    Informujemy, że wystawa Wznosząc gmach narodowej wiedzy. 200.rocznica powołania Towarzystwa Naukowego Krakowskiego jest przedłużona do 29 kwietnia b.r. Serdecznie zapraszamy.


Zobacz więcej>>